fbpx

• Prowadzenie działań ograniczających problem używania wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych w zakładach pracy.

Dla pracownika:

MOTYWACJA TO PODSTAWA

Mówi się, że przy wyborze nieruchomości najważniejsze są trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja! Z rzucaniem nałogu używania wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych jest podobnie – liczy się: motywacja, motywacja i motywacja!

Czy wiesz, że kobiety są bardziej narażone?

Kobiety gorzej od mężczyzn znoszą dym tytoniowy. Za granicą sprawdzono statystykę długości życia wśród palaczy obojga płci. Według wyników na choroby odtytoniowe o wiele cześciej umierają kobiety. W przypadku mężczyzn jest to wskaźnik 2,9 lat, a u kobiet aż o 10,5 lat wcześniej niż u osób niepalących. Warto również zaznaczyć, że palenie wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych przy jednoczesnym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko nowotworu piersi aż o 50%.

Rzucenie palenia wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych to nie tylko długotrwałe skutki w postaci przedłużenia życia czy zmniejszenia ryzyka zachorowania na choroby odtytoniowe.

Już po 24 godzinach od ostatniej przerwy „na papierosa” organizm zaczyna usuwać z płuc śluz oraz pozostałości tlenku węgla, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zawału.

Po 48 godzinach powraca zdolność dobrego wyczuwania smaku i zapachu, która zanika u palaczy.

Po około 15 dniach od ostatniego palenia obserwowany jest zanik kaszlu palacza związany z rozedmą płuc.

Obalamy mity!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.